DOYMUŞKÖYÜ HALKI PİKNİKTE BULUŞTU


DOYMUŞKÖYÜ HALKI PİKNİKTE BULUŞTU

Doymuş Köyü Kalkındırma ve Dayanışma Derneğinin her yıl düzenlediği Geleneksel Doymuş Köyü Piknik Şölenin de buluştular

Dernek Merkezi İstanbul’un Beykoz İlçesi Çubuklu Mahallesi’nde bulunan Doymuş Köyü Kültür, Kalkındırma ve Dayanışma Derneği tarafından organize edelin ve her yıl geleneksel hale getirilen piknik şöleninin 7.’si bu hafta sonu Çavuşbaşı Arhavi Restoran Piknik alanında yapıldı.

Oldukça kalabalık bir topluluğun katıldığı Piknik Şöleni sabah kahvaltısı ile başladı. Pikniğe İstanbul’da yaşayan Doymuşluların yanı sıra, Sakarya (Adapazarı), Kocaeli (İzmit), Bolu ve Bursa gibi çevre illerden gelen Doymuşluların da katılması ile yıllardır birbirini görmeyen köylüler bir araya gelerek hasret giderdi.

Piknik Şöleni sırasında hediye çekilişi, ödül töreni gibi etkinliklerin yanı sıra yöresel sanatçıların kemençe eşliğinde sunduğu müzik ziyafeti ile Doymuşlular gönüllerince eğlenerek bir yılın stresini üzerlerinden atmaya çalıştılar.

 

Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Kabadayı yaptığı açıklamada; “Bu yıl düzenlediğimiz piknik oldukça hareketli ve geniş katılımlı olarak gerçekleşti. Burada her yıl komşuluk ve akrabalık bağlarımızı güçlendirmek için geleneksel olarak bir araya geliyoruz. 7.’sini gerçekleştirdiğimiz bu yıl ki Geleneksel Piknik Şöleni’mizden elde edilen gelirin ve yapılan bağışların tamamı Doymuş Köyü’nde yapılması düşünülen Gökçebel Camii inşaatına aktarılacak. Tüm katılımcılara ve yardımlarını esirgemeyen, bizleri yalnız bırakmayan misafir ve dostlarımıza teşekkür ederiz” dedi.

Katılımcıların arasında Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz İlçe Emniyet Müdürü İrfan M. Bekaroğulları, Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Yunus Tekin, MHP Beykoz İlçe Başkanı Ali Emanet ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Beykoz Giresunlular Dernek Başkanı Hasan Karakaya, Doğankent ve Çevre Köyleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Türk ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Coşkun Kristal’in sahibi Remzi Coşkun ve başta komşu köylerden olmak üzere çok sayıda misafir katıldı.

Çeşitli etkinliklerin sergilendiği piknikte Gökçebel Camii’ne yardım amaçlı promosyonlu hediye çekilişleri de yapıldı. Yapılan çekilişler ile katılımcılara 254 parça promosyon dağıtıldı. Dağıtılan promosyonlar arasında, çeyiz sandıkları, gömlekler, cam mutfak eşyaları, otobüs biletleri, dershane indirim çekleri ve hastane check- up’ları gibi değişik hediyeler yer aldı.

Dernek Yönetim Kurulu tarafından; derneğe destek ve yardımlarını esirgemeyen Mustafa Şahin, Ali Tekin, Bahri Aydın, Temel Bilecen, Yakup Kabadayı, Önder Şahin'e teşekkür belgesi verildi.

Etkinliğe katılan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’te yaptığı kısa konuşmasında; nazik davetlerinden dolayı Doymuşlulara teşekkür ederek Doymuş Köyü’nde yapılacak olan Gökçebel Camii’ne 5 bin TL yardım sözü verdi ve bu yardımı Dernek görevlilerine ulaştırdı.

Programa katılan yöresel kemençe sanatçısı Yılmaz Turan, Hüseyin Çendioğlu, Osman Öner ve Mahmut Uzunömer’in türküleri ve kemençeleri eşliğinde katılımcılara hoşça vakit geçirttiler.

 

KAYNAK : KERASUS HABER

 


                Haberin kaynağı :
Doğankent Doymuş Köyü